"W ostatnich latach dużą popularność zyskały domy nowoczesne, które od pierwszego wejrzenia zachwycają swoją niebanalną, lecz bardzo funkcjonalną budową. Wiele osób decyduje się na taki typ domu kierując się jego wygodą oraz oszczędną eksploatacją. Współczesne budynki zaprojektowane są tak, aby funkcjonowanie w nich było jak najbardziej komfortowe i praktyczne. Nowoczesne domy jednorodzinne zapewniają dobrze zorganizowaną przestrzeń dla życia rodzinnego. Znajdzie się w ich miejsce do wspólnego spędzania czasu, ale także kąt, w którym można odpocząć i zrelaksować się.

Wraz z rozwojem technologii zmianie uległo spojrzenie na wygląd domu. Sukcesywnie odchodzi się od tradycyjnego budownictwa na rzecz nowych rozwiązań. Nikogo już nie dziwią płaskie dachy, czy przeszklone fasady. Domy zaczęły podążać za kreowanymi trendami, a nawet je wyprzedzać. Jak przystało na czasy lotów w kosmos i bezprzewodowego Internetu, projekty nowoczesnych domów wykorzystują nowinki technologiczne, a wszystko to by ułatwić życie, ale również zadbać o środowisko. Dlatego spotkamy się z budynkami, które ograniczą zużycie energii a nawet same ją produkują. Domy energooszczędne są projektowane tak, aby całość w jak największym stopniu współdziałała z naturą. Przeszklone fasady zapewniają pasywne wykorzystanie energii słonecznej, zwłaszcza w zimie. Oznacza to, że dzięki odpowiedniemu umieszczeniu okien, nowoczesne domy mogą pozytywnie wpłynąć na bilans cieplny. Jest to doskonały sposób na regularne wspomaganie systemu grzewczego, a więc oszczędniejszą eksploatacje. Natomiast w okresie letnim, kiedy to samo ciepło nie jest mile widziane stosuje się systemy zacieniające.
Nowoczesność rzuciła też rękawice czasowi budowy domu. Proste projekty mogą już powstać w niecałe trzy miesiące, jest to spektakularne osiągnięcie naszych czasów. Mamy, więc do czynienia między innymi z domami nowoczesnymi, budowanymi w technologii szkieletowo-drewnianej czy też modułowej. Takie domy nie tylko są wytrzymałe, ale również bardzo ekologiczne.
Nowoczesne domy to bardzo szerokie pojęcie, które oznacza budynek zaprojektowany z dbałością o materiały, oszczędną eksploatację oraz ekologię."

Steruj tym, co jest w twoim domu